Pe 24.10.2025 klo 19:00 alkaen
Supertrio, jonka keikalta ei menoa eikä meininkiä puutu.
Hanki LiputTanssii tähtien kanssa -ohjelman orkesterissa vaikuttavat Johanna Försti, Antti Koivula ja Matti Paatelma sekoittavat rohkeasti musiikin eri tyylilajeja ja vaihtelevat instrumentteja Lobbyn ainutkertaisella keikalla. Jokainen trion jäsen esittää omia lempikappaleitaan, omalla pienellä särmällä.
Johanna Försti on Suomen kysytyin soul- ja jazzlaulaja, jonka ääni kertoo totuuden. Kun Johanna Försti laulaa, paljastuu välittömästi hänen taiteensa syvin motiivi: hän rakastaa musiikkia. Oli kysessä sitten Motown-klassikko What´s Going On tai Paratiisin tyylinen kotimainen ikivihreä, Försti ottaa kappaleen syleilyynsä ja lataa jokaisen tavun ja nuotin täyteen rakkautta. Sellaisen tulkinnan äärellä kuulijan on hyvä olla.
Antti Koivulan monialaisuus rytmimusiikin alalla hakee vertaistaan. Harva tulkitsija on kiertänyt luotsaamansa rockbändin riveissä Euroopan areenoilla, mutta kiertänyt myös kaikki Espoon ala- ja yläasteet. Tai viihdyttänyt kansaa sekä itsenäisyyspäivän juhlavastaanotolla presidentinlinnassa että nurmijärveläisessä pizzaravintolassa. Showmieheksi tiedetty Koivula nostaakin laulu-uransa yhdistäväksi tekijäksi tanssimisen; musiikin tyylilajilla ei ole niin väliä, kunhan se on tanssittavaa.
Matti Paatelma on monipuolinen muusikko, loistava pianisti ja kosketinsoittaja sekä hieno sovittaja ja tuottaja jota kollegat ylistävät. Paatelman kanssa kanssamuusikon on helppo astua lavalle, koska hän saa kollegat lavalla kukoistamaan.
Tämän uuden, intiimin trion konsertti on kokemisen arvoinen Lobbyn tunnelmallisessa ympäristössä. Trio toivottaa yleisön sydämellisesti tervetulleeksi!
Perjantaina 24.10. alkaen klo 19:00, ovet aukeavat klo 18:00.
Liput ennakkoon: 24,50 € (sis. palvelumaksun)
Huom! Tiketissä käytössä tilauskohtainen 1,50 € toimitusmaksu.
Liput ovelta: 30 € mikäli tilaisuus ei ole ennakkoon loppuunmyyty
Hanki liput keikalle ennakkoon tiketistä: tiketti.fi/lobbymyyrmaki